Új év új alapokon

 


2021-ben kezdtem a védikus asztrológiával foglalkozni, pontosabban kértem egy védikus asztrológiai karrier elemzést, hogy tisztába legyek a lehetőségeimmel. Ugyanis annyi minden foglalkoztat, hogy úgy éreztem szívesen lemondok a terveimről, ha nem az utam és akkor egy kicsit nyugisabban élhetek. Végül kiderült, hogy a lehetőségeim pont azt engedik meg amiket szívesen elengednék, így megerősített abban, hogy jó úton járok és nyugodtan fektessek energiát a terveimbe, így nem lesz semmi elkényelmesedés, hiába tudtam volna azonosulni vele.







Közben észrevettem egy szembetűnő különbséget, hogy más a zodiákusom és az aszcendensem, mint a nyugati asztrológiába, mivel az egész életmódomat a védikus szemlélet hatja át, így érdeklődve vetettem bele magam és elkezdtem tanulmányozni a saját és a családom új asztrológiai képletét. Most már örülök neki, hogy minden más (védikus) alapokra helyeződött. Azt mondják a nyugati és a keleti asztrológia jól kiegészíti egymást, mivel más a céljuk. A keleti kultúra úgy véli, hogy a siker kulcsa lelki úton befelé figyelve érhető el. A nyugati kultúra szerint a siker kifelé figyelve valósítható meg. A saját életemben a nyugati életmód beteljesedett és utána a keleti védikus tanok befogadása tökéletes harmóniát, megértést hoztak. Úgy gondolom, hogy a lényeg az egyensúly megtalálása a belső és a külső világ között.



 


A védikus asztrológia szanszkritul dzsyotis shasztra, ami azt jelenti: a fény tudománya. Fényt vet mind arra, ami nem látható. A lehetőségeket mutatja meg, az egyénnek szabad akarata van, ami nem azt jelenti, hogy azt csinálhatunk amit szeretnénk, hanem azt kell tennünk, amit az adott pillanatban megtehetünk. Azt vizsgálja, hogy mire születtünk, mit kell beteljesítenünk. Az aszcendens pedig megmutatja az akadályokat, pontosabban az én korlátait. Ezenkívül vannak olyan megfigyelések is a védikus asztrológiában, ami a nyugatiban egyáltalán nincs, de nem mélyednék bele, mert nem akarok asztrológusként megnyilvánulni, mert ez egy hatalmas tudomány és szinte egy emberélet a szakértője lenni. (Inkább maradok a védikus szépségápolás szakértője, az igazi szépség belülről sugárzik kifelé és a lelki békéből ered)





A védikus asztrológia jobban tudott fejlődni, nem üldözte az egyház máglyaégetéssel. 
Anélkül, hogy belemélyednénk  a csillagászati rejtelmekbe, úgy foglalható össze  a különbség, hogy a nyugati rendszer a Nap mozgását követi, és elszakad a fizikai csillagoktól,  míg a keleti a valós csillagképekhez rögzített és Hold alapú, tehát nő központú, mint az egész védikus kultúra.





Általánosan elmondható, hogy a 12 állatövi jegy valamelyike jobban uralja
személyiségünket 
születésünk szerint, de minden évben végig járva a 12 zodiákust az adott hónapban hat ránk az éppen aktuális jegy független attól, hogy milyen a születési csillagzatunk. ( Az ősi holdházak -naksatra- 27-es felosztású rendszerét is használja a védikus asztrológia, ami megelőzte a 12 zodiákust és így még finomabb képet kaphatunk magunkról) 12 életszakaszon haladunk végig, ami a 12 zodiákust követve megfigyelhető, így a 12 asztrológiai jegy ismerete és az aszcendesek segíteni tudnak a személyiségünk ismeretében és elfogadásában is, hogy az akadályok elháruljanak a sikeres meditáció útjából. A védikus asztrológia a lehetőségeinket mutatja meg, hogy könnyebben elérjük az életcélunkat. Nem jóslás, mint ahogy sokszor láthatjuk a különböző hírportálokon a nyugati asztrológiában.

Neked különbözik a védikus asztrológiai jegyed a nyugati asztrológiai jegyedtől? Én pl. a nyugatiban Rák vagyok Oroszlán aszcendessel a védikusban pedig Ikrek vagyok Rák aszcendessel. Te is ismerkedj meg vele.Hogyan tudhatjuk meg mi a védikus asztrológia szerinti napjegyünk? Kezdeti lépésként születési dátumunkat számoljuk ki úgy, mintha 23 nappal korábban születtünk volna és a szerint határozzuk meg napjegyünket! ( vegyük figyelembe a hónapok hosszát és a szökőévre is figyeljünk februárban) Lehet, hogy minden marad a régiben, de lehet, hogy egész más lesz.

A védikus 23 fokkal előbbre jár a nyugati zodiákusnál. Ez által a horoszkóp jobban követi az égbolt valós eseményeit. Sokszor az előző jegybe esik a nap jegyünk és az aszcendesünk is a nyugatihoz képest.





Védikus szépségápolásom célja az egészséges, elégedett ember. Ehhez az ayurvéda életmód, gyógynövények, megfelelő mozgás, jóga gyakorlás, meditáció, védikus filozófia, védikus asztrológia és térrendezés (vaszati, mely alapja a feng shuinak) is hozzá segít. A térrendezéssel 20 éve nagyon sokat foglalkoztam, amikor felépült a Forma Stúdió jelenlegi Dunakanyar körúton álló épülete. Lehet, hogy azért költözött bele a védikus életszemlélet.





 Szeretettel várlak ayurvéda életmód tanácsadásra, ayurvédikus szépségápolásra, a Forma Stúdióba különböző mozgás órákra, a természetbe túráinkra, rendszeres jóga gyakorlásra, minden héten mantra meditációra.




Boldog Új Évet kívánok! 





Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

A boldogság kék madara

Jógaház- avató

Kicseri böjthöz, fogyókúrához