Szítá életének üzenete
![]() |
Laksmi istennő földi megtestesülése Szítá |
Mantrát 6 éve, 2012 január 10-én a Sivananda tradícióban kaptam.
Ez alkalommal lelki nevet is adott Omkára a tanítványoknak. Olyan érzésekkel mentem, hogy nem szeretnék nevet, nagyon elégedett voltam a sajátommal, a sorsommal.
Indiában és más ázsiai országokban soha nem tudták kiejteni a Z hangot és Zita helyett Szítának neveztek, ezért ezt az egy nevet tudtam elképzelni. Nem tudtam semmit a névről, akkor még nem foglalkoztam a védikus irodalmi művekkel. Sz.Zita-ként megkérdeztem Omkárát, hogy kaphatom e a Szítá nevet, mert úgy gondoltam egyébként is az vagyok.
Azóta folyamatosan ismerkedem a védikus irodalommal. A Rámajána két főhőse Szítá és Ráma az eszményi házaspár. Életük mintául szolgál az indiai embereknek, gyerekeknek, akik az ő történeteiken nőnek fel. Balin szappanoperát készítenek a Rámajánából.Náluk nem a hűtlenkedés, az elválás a filmek témája, hanem a házastársi hűség.
Nem mindegy mit hallgatnak, látnak, éreznek gyermekeink, mert beépül a tudattalanba és boldogságuk útjába állnak. (Ha látszólag minden rendben van a családban, de közben gondolatban, érzelmi világunkban máshol járunk.)
![]() |
Szítá és Ráma |
"A történet olvasása vagy hallgatása által is kikopnak belőlünk a negatív tulajdonságok, melyek a tökéletességünk útjában álltak." Szítá és Ráma bemutatják, hogy élethelyzeteinkben, hogy viselkedhetünk a legtökéletesebben, közben megőrizve lelki békénket.
(nemcsak férjként, feleségként, hanem gyermekként, barátként, uralkodóként-munkatársként stb.)
Szítá nevének pontos jelentését Swami Sankaratilaka magyarázta el, amikor kedves meghívására ellátogattam hozzá a leányfalui Sadhanalaya asramba.
Szítá az a "barázda" amit a földbe húznak, amikor elvetik a magot. Szítá a föld ami védi a magot, segíti, hogy kedvező körülményei legyenek a beágyazódáshoz.
Ráma belső békéje Szítával kezdődik, ahogy Szwami Advayananda mondta.
A jógát minden hiteles tradícióban integrál módon gyakorolják (Pl. Sivananda, Satyananda, Himalája stb.). A bhakti az odaadás útja, ahova az összes jóga ág vezet. A bhaktinak is több ága van, az isteni minőséggel való azonosulás ide tartozik. A jóga legfelsőbb szintjén elengedhetetlen, hogy tiszta erkölcsi értékeket kövessünk.
![]() |
Boldog Új Évet! |
Újévi programok:
Kezdj el jógázni!
Január 8-tól hétfőnként 19.15
kezdőként, újra kezdőként vagy rendszeres jóga gyakorlóként szeretettel várlak!
Az órák kiscsoportos órák, mindenkire külön figyelem irányul és adottságainak megfelelően helyezkedik bele a feladatokba.
Január 5 péntek 19.00
Újévi Om Namo Narayanaya dzsapa (ingyenes program)
Sivananda Asram Om Namo Narayanaya dzsapa |
(Visnu földi megtestesülése Ráma.Visnu hitvese Laksmi a szerencse és gazdagság istennője, akinek földi megtestesülése Szítá)
Ezt a mantrát a Sivananda tradícióban kezdtem használni. Jó alapokat teremt egy kezdő gyakorlónak, meditációhoz is alkalmazható.
Indiában a rishikeshi Sivananda asramban minden nap kétszer 1 órát dzsapáznak(mantrázás) az Om Namo Narayanaya mantrával, ottlétem alatt minden délután részt vettem a programon.
Szeretettel várlak 2018 január 5-én péntek délután 19.00-kor!
Megjegyzések
Megjegyzés küldése